Ocal wspomnienia – kup komiks

admin

Wydaliśmy już 4 komiksy z serii „Praga Gada”. Komiksy te są znakomitym prezentem dla młodych i dojrzałych warszawiaków oraz varsavianistów. Tych rodowitych i tych flancowanych. Wszystkie one adaptacją autentyczne relacje sędziwych prażan, które rejestrujemy od 2010 r.

Komiks Praga Gada. O międzywojniu adaptuje wspomnienia z II RP.

Komiks Praga Gada. O wojnie! adaptuje wspomnienia z okresu II wojny światowej.

Komiks Praga Gada. O pokoju  adaptuje wspomnienia z czasów PRL.

Komiks Praga Gada Wiechem raz! adaptuje 20 najzabawniejszych felietonów Stefana „Wiecha” Wiecheckiego z lat 30. XX wieku z komentarzem najstarszych (85+), pamiętających tamte czasy seniorów!

Naszą akcję ocalania wspomnień seniorów i praskiego klimatu sprzed lat możesz wesprzeć kupując komiks. Do tej pory dotarliśmy do ponad 150 seniorów i zarejestrowaliśmy blisko 500 godzin relacji, zorganizowaliśmy ponad 50 bezpłatnych wykładów i warsztatów: retrospekcji, gwary warszawskiej, informatycznych, a niebawem też tworzenia storyboardów.

  • Komiksy bezpłatnie przekazujemy bibliotekom, które się do nas zgłoszą.
  • Komiksy dostarczamy fanom naszgo projektu i kolekcjonerom w podzięce za przekazaną darowiznę „Paczką w Ruchu” lub kurierem – trzeba tylko napisać do nas maila z podaniem adresu i tel. komórkowego na fundacja [małpa] animacja.org
  • Preferujemy jednak kontakt osobisty na targach, gdzie można spodziewać się rabatu! Dla fanów komiksu i kolekcjonerów wystawiamy się z komiksami na Warszawskich Targach Książki (Warszawa-Praga, Stadion Narodowy, maj), Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier (Łódź, wrzesień – WYJĄTEK: W 2018 NIE BĘDZIE NAS), Slow Weekendzie (Warszawa-Praga, ul. Mińska, grudzień) oraz innych targach i konwentach. Na tych imprezach czekamy szczególnie na osoby, które chcą zapisać się na warsztaty, rozpocząć u nas wolontariat, wykazać się wiedzą o Wraszawie w konkursie premiowanym komiksem lub przekazać nam namiary na ciekawego seniora – gawędziarza.

Kadr z noweli graficznej „Kulty cargo PRL” z albumu Praga Gada. O pokoju.

Rys. S. Kiełbus