Edukujemy ekonomicznie!

przem

Aktualizacja na dzień 14 września 2021.

Fundacja Animacja zaprasza seniorów do wzięcia udziału w projekcie „Edukacja ekonomiczna prażan”. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem głównym projektu jest wzrost wiedzy w zakresie bezpieczeństwa finansowego oraz wzrost umiejętności korzystania z elektronicznych usług bankowych wśród seniorów. Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację  3 edycji kursu komputerowego oraz wykładu.


Pięciodniowy kurs komputerowy “Bezpieczne bankowanie!”

zostanie powtórzony w trzech lokalizacjach:

Dom Kultury Zacisze, Blokowa 1,  30.08.2021 – 3.09.2021

Wawerski Klub Seniora, Błękitna 32, 13.09.2021 – 17.09.2021

Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2, 20.09.2021 – 25.09.2021

Fundacja Animacja zaprasza na unikatowy kurs ”Bezpiecznego bankowania”. Celem kursu jest wyposażenie kursantów w umiejętności t.j. wyrobienie i posługiwanie się profilem zaufanym w załatwianiu spraw urzędowych, dokonywanie zakupów produktów i usług przez internet, przyspieszenie otrzymania wniosku do sanatorium z NFZ, diagnozowania i przeciwdziałania zagrożeniom związanym z działalnością internetowych i telefonicznych farmazoniarzy, czyli oszustów, bezpieczne wyszukiwanie ofert w intrenecie itp. Dodatkowo: poczęstunek i materiały szkoleniowe na własność. W każdej lokacji mamy tylko 10 miejsc. Zapraszamy osoby po 55 roku życia na 5 dni nauki. Osoby te powinny w chwili rozpoczęcia kursu być zaznajomione z podstawową obsługą komputera i posiadać adres mailowy, oraz opcjonalnie: mieć własne konto bankowe.

Zapisy telefoniczne pod numerem Fundacji Animacja 730 303 025. Brak wolnych miejsc.

Poszukujemy wolontariuszy na kurs w DK Praga 20.09.2021 – 25.09.2021 ! Do współpracy poszukujemy wolontariusza, który będzie pełnił funkcję asystenta trenera na kursie informatycznym. Osoby cierpliwej, spostrzegawczej, i znającej system Windows.

Kursowi towarzyszy lektura materiałów szkoleniowych, które poniżej można pobrać w formacie .pdf. Są one kompilacją materiałów kampanii społecznej „Seniorze – spotkajmy się w sieci”, która powstała dzięki współpracy Ministerstwa Cyfryzacji (obecnie: KPRM), Państwowego Instytutu Badawczego NASK i Warszawskiego Instytutu Bankowości, udostępnionych na na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.

Warto też zapoznać się z filmami instruktażowymi z udziałem znanej aktorki.

Spotkanie „Jak korzystać z floty, by nie popaść w kłopoty?”

Dom Kultury Świt, 17 września 2021, godz. 17:00

Ze starowarszawskim humorem opowiemy o farmazoniarzach i ich metodach wyłudzania pieniędzy od Warszawiaków, wczoraj i dziś. W programie: prelekcja dr nauk prawnych, prezentacja na dużym ekranie i z muzyką komiksu na podstawie autentycznej historii mieszkańca Targówka, performatywne czytanie najzabawniejszych felietonów Wiecha przez międzypokoleniową ekipę prażan. A na koniec konkurs: do wygrania unikatowa pamięć przenośna z Walerym Wątróbką oraz komiksy z serii „Praga Gada”! Wstęp wolny! 
Tematyka wykładu: waga i znacznie ochrony danych wrażliwych, w tym loginów i haseł do bankowości elektronicznej; uprawnienia konsumentów zawierających umowy finansowe w szczególności na odległość (przez telefon, internet) oraz poza lokalem przedsiębiorstwa (m.in. obowiązki informacyjne usługodawcy, istota RRSO, prawo odstąpienia od umowy i zasady jego realizacji); zagrożenia wynikające z zaciągania szybkich pożyczek (tzw. chwilówek).
Czas trwania spotkania: 2 godziny.
Plakat zapraszający na spotkanie: