Akcje, czyli nasze działaniaadmin


Pierwsze czytanie 2016
Podsumowanie projektu w Centrum Promocji Kultury, 15.12.2016. Seniorzy – autorzy oryginalnych gawęd i rysownicy – twórcy komiksów adaptujących owe gawędy, zdają sprawę z procesu tworzenia komiksu „Praga Gada. O międzywojniu”

Wystawa prac plastycznych


Wernisaż wystawy prac malarskich, graficznych i fotograficznych twórców z Warszawy interpretujących epizody ze strony PragaGada.pl Wystawa w Koneserze dzięki uprzejmości Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW zawisła 15.12.2010.

Pierwsze czytanie 2014
Podsumowanie projektu w Centrum Promocji Kultury, 29.12.2014. Seniorzy – autorzy oryginalnych gawęd i rysownicy – twórcy komiksów adaptujących owe gawędy, zdają sprawę z procesu tworzenia komiksu „Praga Gada. O pokoju.”

Pierwsze czytanie 2013


Podsumowanie projektu w Domu Kultury TuPraga, 17.09.2013. Seniorzy – autorzy oryginalnych gawęd i rysownicy – twórcy komiksów adaptujących owe gawędy, zdają sprawę z procesu tworzenia komiksu „Praga Gada. O wojnie!”

Warsztat ogórkowy

Seniorzy i juniorzy wspólnie podróżują przez Warszawę leciwym, niebieskim ogórkiem –  autobusem marki Jelcz. Komentują co widzą za szybą, mobilne poznając historię stolicy. Do końca 2017: 10 edycji.

Warsztat ilustracji


Nobliwi ilustratorzy dziecięcych książek, a także ich młodsi koledzy po fachu nauczają rysunku artystycznego. Na zdjęciach artyści: Bohdan Wróblewski i Tony Sandoval. Do końca 2017: 10 edycji.

Warsztat retrospekcji


Seniorzy i juniorzy wspólnie wymieniają się opiniami i wiedzą dotyczącą umiejętności np. mówienia gwarą praską. Odkrywają na nowo praskie poczucie humoru (np. dzięki spotkaniu z aktorem M. Gajdą), czy nurty w kulturze popularnej (np. dzięki wspomnieniom lektora T. Knapika). Do końca 2017: 40 edycji. Najnowszy kalendarz warsztatów i spotkań jest dostępny na naszym profilu na FB. Przejdź!

Warsztat informatyczny


Seniorzy z determinacją poznają meandry kultury cyfrowej. Warsztaty odbywają się w salach naszych partnerów – najczęściej w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.
Trenerzy i wolontariusze sekundują seniorom w pierwszych krokach w wirtualnej rzeczywistości. Do końca 2017: 18 edycji.

Wywiad z ekspertem


W naszym projekcie ekspertem jest każdy senior. Przybywamy do niego i włączamy go w cykl działań, a on obdarowuje nas swoimi wspomnieniami, a więc bezcenną wiedzą ekspercką o życiu codziennym w przeszłości. Do końca 2017: ponad 150 spotkań.