Recenzje komiksu wojennego

przem

Dariusz Cybulski z Wielkiego Archiwum Komiksu napisał o komiksie „Praga Gada. O wojnie!”:

Dobór komiksów potwierdza to! „Nie ma lypy”! W środku znajdziemy nowego polskiego superbohatera kominiarza Floriana. Ten bohater ma ogromny potencjał, wzbudza w Was sympatię, i słusznie załapał się na okładkę, a został „stworzony” w jednym genialnym shorcie (przez Przemysława J. Olszewskiego) pokazującym klimat serca Warszawy. Rozwiniecie jego historii poznajemy w drugiem komiksie Alberto Pagliaro oczywiście pt. „Kominiarz”…. Cała recenzja tutaj.

Jerzy Łanuszewski z gildia.pl napisał o komiksie „Praga Gada. O wojnie!”:
Większość artystów biorących udział w antologii nie pochodzi z Warszawy. Sandoval jest z Meksyku, Komardin z Rosji, Ostrowski ze Szczecina, Śledziu z Bydgoszczy itd.. Jednak wydaje mi się, że udało im się uchwycić klimat stolicy. Jestem pewien, że czytając poszczególne opowiadania w oderwaniu od wstępu i tytułu albumu, bez trudu można zgadnąć, w jakim mieście rozgrywa się akcja… Cała recenzja tutaj.

Marcin Kamiński dla onet.pl napisał o komiksie „Praga Gada. O wojnie!” i „O pokoju”:

Niektóre opowieści są dłuższe, inne krótsze. Jedne mają rozbudowaną warstwę fabularną, inne przypominają anegdoty. To co je łączy, to bijąca z nich pogoda ducha. W „Praga Gada. O pokoju” znajdziemy obraz PRL zupełnie sprzeczny z poglądami jakie na temat tego okresu obowiązują w toczącej się od lat publicznej debacie. Nie ma tu opowieści o pustych półkach i occie, ale są historie o wyjątkowych ludziach i wyjątkowych czasach, kiedy życie smakowało inaczej… Cała recenzja tutaj.