This is additional content area. Learn more
Wywiad z ekspertem
W naszym projekcie ekspertem jest każdy senior. Przybywamy do niego i włączamy go w cykl działań, a on obdarowuje nas swoimi wspomnieniami, a więc bezcenną wiedzą ekspercką o życiu codziennym w przeszłości. Do końca 2020: blisko 200 spotkań.
Warsztat informatyczny
Seniorzy z determinacją poznają meandry kultury cyfrowej. Warsztaty odbywają się w salach naszych partnerów – najczęściej w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.
Trenerzy i wolontariusze sekundują seniorom w pierwszych krokach w wirtualnej rzeczywistości. Do końca 2020: 28 edycji.
Warsztat grafiki cyfrowej
Unikatowe warsztaty dla seniorów, którzy parają się twórczością plastyczną, i chcą przejść z domeny analogowej na cyfrową. Prowadzący, to artyści, którzy z wirtuozerią władają cyfrowymi pędzlami, jak np. Mirosław Urbaniak. A sprzęt to iPady Pro z Apple Penem. Do końca 2020: 3 edycje.
Warsztat ogórkowy
Seniorzy i juniorzy wspólnie podróżują przez Warszawę leciwym, niebieskim ogórkiem – autobusem marki Jelcz. Komentują co widzą za szybą, mobilne poznając historię stolicy. Do końca 2020: 10 edycji.
Warsztat retrospekcji
Seniorzy i juniorzy wspólnie wymieniają się opiniami i wiedzą dotyczącą umiejętności np. mówienia gwarą praską. Odkrywają na nowo praskie poczucie humoru, krewkich bohaterów prozy „Wiecha”, czy nurty w kulturze popularnej. Do końca 2020: 40 edycji.
Warsztat ilustracji
Nobliwi ilustratorzy dziecięcych książek, a także ich młodsi koledzy po fachu nauczają rysunku artystycznego. Na zdjęciach artyści: Bohdan Wróblewski i Tony Sandoval. Do końca 2020: 10 edycji.
Wystawa prac plastycznych
Wernisaż wystawy prac malarskich, graficznych i fotograficznych twórców z Warszawy interpretujących epizody ze strony PragaGada.pl Wystawa w Koneserze dzięki uprzejmości Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW zawisła 15.12.2010. Wystawa byłą pierwszą, historyczną już imprezą pod szyldem „Praga Gada”.
Pierwsze czytanie 2013
Podsumowanie projektu w Domu Kultury TuPraga, 17.09.2013. Seniorzy – autorzy oryginalnych gawęd i rysownicy – twórcy komiksów adaptujących owe gawędy, zdają sprawę z procesu tworzenia komiksu „Praga Gada. O wojnie!”
Pierwsze czytanie 2014
Podsumowanie projektu w Centrum Promocji Kultury, 29.12.2014. Seniorzy – autorzy oryginalnych gawęd i rysownicy – twórcy komiksów adaptujących owe gawędy, zdają sprawę z procesu tworzenia komiksu „Praga Gada. O pokoju.”
Pierwsze czytanie 2016
Podsumowanie projektu w Centrum Promocji Kultury, 15.12.2016. Seniorzy – autorzy oryginalnych gawęd i rysownicy – twórcy komiksów adaptujących owe gawędy, zdają sprawę z procesu tworzenia komiksu „Praga Gada. O międzywojniu”
Pierwsze czytanie 2017
Podsumowanie projektu w Centrum Promocji Kultury, 15.12.2017. Seniorzy – autorzy oryginalnych gawęd i interpretatorzy felietonów Wiecha, użytych w komiksie spotkali się z publicznością, by premierowo poznać zawartość komiksu „Praga Gada Wiechem raz!”
Pierwsze czytanie 2018
Podsumowanie projektu w Centrum Promocji Kultury, 15.12.2018. Seniorzy – autorzy oryginalnych gawęd i interpretatorzy felietonów Wiecha, użytych w komiksie spotkali się z publicznością, by premierowo poznać zawartość komiksu „Praga Gada Wiechem dwa!”
Pierwsze czytanie 2019
Podsumowanie projektu w Centrum Promocji Kultury, 15.12.2019. Seniorzy – autorzy oryginalnych gawęd i interpretatorzy felietonów Wiecha, użytych w komiksie spotkali się z publicznością, by premierowo poznać zawartość komiksu „Praga Gada Wiechem trzy!”