Recenzje komiksu międzywojennego

przem

Jerzy Łanuszewski z gildia.pl napisał:

Podobnie jak we wcześniejszych albumach, obraz Pragi jest wyidealizowany, pokazywany często z perspektywy dziecka lub człowieka młodego, który chciał przekazać najlepsze wspomnienia o swojej dzielnicy. Równie często autorzy uderzają w patetyczne tony – i nic dziwnego w końcu pamięć o wcześniejszej wojnie i groza nadchodzącej, towarzyszą bohaterom przez cały czas… Cała recenzja tutaj. 

Ana Matusevic z naekranie.pl napisała:

Wspomnienia jak puzzle. Rozsypane są jedynie kakofonią niekompletnych obrazków, razem tworzą opowieść, snują historię, w której możemy dostrzec najdrobniejsze szczegóły. Taki jest komiksowy album Praga Gada. O międzywojniu, trzeci z serii wydanej przez Fundację Animację. Praga Gada to projekt szczególny – reprezentuje naprawdę dobry poziom artystyczny, jednocześnie jest angażujący i ważny społecznie. Cała recenzja tutaj.

Balint Lengyel z polter.pl napisał:

Wspomniałem, że ich wydźwięk jest dalece bardziej poważny, smutny, melancholijny niż we wcześniejszych albumach. Najlepszym tego przykładem jest otwierający utwór „Komniniarczyk”. Sam w sobie jest to wielopłaszczyznowy majstersztyk… Cała recenzja tutaj.