Jak zdobyć komiks?

admin

Udając się pod ten adres: hurtownia serwetek Cuda nie widy w Warszawie na Saskiej Kępie. Pawilon „Latawiec” Aleje Stanów Zednoczonych 26a, wjazd od ul. Afrykańskiej (przystanek: Międzynarodowa) wejście z tyłu budynku z rampy. Tam przesiaduje nasz fundacyjny wolontariusz Robert, jest on upoważniony do przyjęcia darowizn gotówką oraz do przekazania chętnym darczyńcom upominku pamiątkowego np. komiksu z serii Praga Gada. Można wybierać z pośród wszystkich komiksów poza Praga Gada o pokoju [nakład wyczerpany, ale desperaci mogą negocjować mailowo dostęp do egzemplarzy autorskich].  Sprawdź aktualne godziny i warunki wstępu do cudownego obiektu.

A jak ktoś nie z Warszawy, wyślemy pocztą, niech pisze maila: na fundacja[małpa]animacja.org

Wydaliśmy już 6 komiksów z serii „Praga Gada”. Komiksy te są znakomitym prezentem dla młodych i dojrzałych warszawiaków oraz varsavianistów. Tych rodowitych i tych flancowanych. Wszystkie one adaptacją autentyczne relacje sędziwych prażan, które rejestrujemy od 2010 r.

➽Komiks Praga Gada. O międzywojniu adaptuje wspomnienia z II RP.

➽Komiks Praga Gada. O wojnie! adaptuje wspomnienia z okresu II wojny światowej.

➽Komiks Praga Gada. O pokoju adaptuje wspomnienia z czasów PRL.

➽Komiks Praga Gada Wiechem raz! adaptuje felietony satyryczne Stefana „Wiecha” Wiecheckiego z lat 30. XX wieku z komentarzem najstarszych (85+), pamiętających tamte czasy seniorów!

➽Komiks Praga Gada Wiechem dwa! adaptuje kolejne felietony Stefana „Wiecha” Wiecheckiego z lat 30. XX wieku z komentarzem seniorów.

➽Komiks Praga Gada Wiechem trzy! adaptuje kolejne felietony Stefana „Wiecha” Wiecheckiego z lat 30. XX wieku z komentarzem seniorów.

Naszą akcję ocalania wspomnień seniorów i praskiego klimatu sprzed lat możesz wesprzeć darowizną. Do tej pory dotarliśmy do ponad 150 seniorów i zarejestrowaliśmy blisko 500 godzin relacji, zorganizowaliśmy ponad 50 bezpłatnych wykładów i warsztatów: retrospekcji, gwary warszawskiej, informatycznych, a niebawem też tworzenia storyboardów.

  • Komiksami obdarowujemy biblioteki, które się do nas zgłoszą.
  • Komiksami  (lub innymi drobnymi upominkami) obdarowujemy naszych darczyńców dziękując im za darowzinę przekazaną nam osobiście wolontariuszowi Robertowi lub przelewem na konto. Darowiznę można przekazać na konto Fundacji Animacja, z tytułem: Darowizna na cele statutowe. Bank BGŻ BNP Paribas 11 1600 1462 1819 9116 4000 0001
  • Komiksy można wygrać jako nagrody na naszych imprezach w konkursach wiedzy o Pradze lub otrzymać je zupłenie bez wysiłku, podczas organizownaych przez nas „szczęśliwych kwadransów” na targach [przez 15 min danego dnia każdy kto podejdzie do nas otrzyma 1 komiks, ale nigdy nie wiadomo, kiedy się ten kwadrans pojawi].
  • Preferujemy kontakt osobisty na targach! Dla fanów komiksu i kolekcjonerów wystawiamy się z komiksami na Warszawskich Targach Książki (Warszawa Praga, Stadion Narodowy, maj), nieregularnie na: Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier (Łódź, wrzesień), Slow Weekendzie lub Jestem Slow (Warszawa Praga, czerweic lub grudzień) oraz innych targach i konwentach. Na tych imprezach czekamy szczególnie na osoby, które chcą zapisać się na warsztaty, rozpocząć u nas wolontariat, wykazać się wiedzą o Warszawie w konkursie premiowanym komiksem lub przekazać nam namiary na ciekawego seniora – gawędziarza.

Kadr z noweli graficznej „Kulty cargo PRL” z albumu Praga Gada. O pokoju.

Rys. S. Kiełbus