This is additional content area. Learn more
Na stalunek robione
Fundacja Animacja z przyjemnością informuje, że od maja do grudnia 2023 roku realizuje autorski projekt Na stalunek robione. To zadanie publiczne zostanie sfinansowane ze środków z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerzy: Dom Kultury Praga oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie. Tym razem opowieści seniorów będziemy interpretować w formie krótkich, szalonych animacji.
Celem projektu jest: twórczy ferment wokół fenomenu gwary warszawskiej i refleksja nad współczesną tożsamością warszawiaka prowadzące do stworzenia 3. animacji AR [augented reality]. Wszystkie wydarzenia na Pradze, w klimatyzowanych salach, bez barier architektonicznych. Wszystkie bezpłatnie!
Kalendarz imprez w ramach projektu:
- 16 września 2023, 17:00 – 19:30, warsztaty gwary warszawskiej: Pałacyk Konopackiego, bez limitu miejsc
- 5.10, 9.10, 10.10.2023, 11:00 – 16:00, trzydniowy kurs grafiki cyfrowej, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, limit miejsc: 8,
- 23.10, 24.10, 26.10.2023, 11:00 – 16:00, trzydniowy kurs grafiki cyfrowej, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, limit miejsc: 8,
- 9 grudnia 2023, 17:00 – 20:00, pokaz adaptacji starowarszawskich klimatów na rysunek (Edward Lutczyn), komiks (Praga Gada), animacje AR (studenci ASP) pod hasłem Afera warszawska, Pałacyk Konopackiego, bez limitu miejsc
Aby zostać uczestnikiem kursu grafiki cyfrowej należy posiadać:
- adres zamieszkania na terenie Warszawy,
- adres poczty elektronicznej, czyli mail,
- zainteresowanie sztuką rysunku jako hobby lub zawód,
- brak przeciwwskazań medycznych do pracy przy tablecie,
- podstawowe doświadczenie z obsługą smartfona i komputera.
- Osobom niepełnosprawnym ruchowo możemy zapewnić dojazd!
- W pierwszej kolejności przyjmujemy artystów i przedstawicieli przemysłów kreatywnych 55+ i pedagogów szkolnych wykładających sztuki plastyczne.
Rekrutacja na kurs grafiki cyfrowej odbywa się drogą mailową!
Startuje 11 września 2023 o godz. 12.00. Trwa do wyczerpania wolnych miejsc. Rekrutacja mailowa. Jeśli spełniasz kryteria, wyślij w podanym terminie maila na adres pragagada@gmail.com Napisz w nim imię, nazwisko, telefon, kilka słów o sobie, np. czy jesteś dyplomowanym artystą (dyplom w jakiej pracowni?), nauczycielem plastyki (gdzie?), możesz też podzielić się linkiem do zestawu swoich prac plastycznych. Napisz który termin ci odpowiada, start 5.10.2023 czy 23.10.23? Pamiętaj, że kurs trwa 3 dni po 5 godzin, jest intensywny, od podstaw, wymagamy 100% frekwencji! Przemyśl swój udział. Uczestnik pierwszego dnia kursu zostanie poproszony o wyrażenie zgody na upublicznienie wizerunku w postaci fotografii w mediach społecznościowych. W przypadku mniejszej niż spodziewana ilości osób 55+ zostaną zrekrutowane osoby młodsze. One także mogą wysłać zgłoszenie.
Do 03.10.23 należy spodziewać się maila lub telefonu z potwierdzeniem. Lista zostanie opublikowana także na tej stronie, ze wzgl. na RODO w bardzo oszczędnej treściowo formie.
Więcej o kursie:
Każdy kursant otrzymuje 15 godzin szkoleń na sprzęcie Apple. Kurs poprowadzą studenci studiów magisterskich ASP. Unikatowy kurs od podstaw wprowadzający w tajniki pracy z ilustracją cyfrową, którą można potem drukować np. na koszulkach czy kubkach lub chwalić się na portalach społecznościach.
Chcemy pokazać seniorom tworzącym zazwyczaj analogowo możliwości najnowszego oprogramowania (Procreate) i sprzętu (tablety Apple iPad AIR z 2022 r,)
oraz pożytki płynące z twórczości cyfrowej. Program Procreate, na którym pracujemy podczas zajęć, zrewolucjonizował świat digital paintingu i bardzo szybko stał się cenioną aplikacją, konkurującą np. z Adobe Photoshop.
Na kursie opowiadamy też o sprzętach i programach innych producentów, darmowych lub znacznie tańszych od Apple. Kurs będzie zawierał elementy lokalności – ilustracje zostaną wykonane do felietonów Wiecha, lub zarejestrowanych wywiadów (chyba że grupa będzie miała inne pomysły).
Jeśli masz pytania zadaj je Fundacji Animacja mailem pragagada@gmail.com lub przez telefon: 730303025.
Ilustracja wykonana w programie Procreate, autor: Przemysław J. Olszewski, prowadzący kurs